Kontakta oss

Vi är investeringsrådgivare, som gillar vägplaceringar

Din lastbil eller din buss är en stor investering. Minsta störning, stopp eller oplanerat stillestånd innebär minskad avkastning. Då är det på vägen du ska vara, inte på verkstaden. Hela vår laguppställning, vårt sätt att tänka och råda, går ut på en enda sak, att placera dig på vägen så snabbt och klokt det går.

Kundtjänst

Lars Knutsson

Lars Knutsson

Verkstad

Tel. 036-36 90 35
lars.knutsson@skeppsbrons.se

Jimmie Holmberg

Jimmie Holmberg

Golvverkmästare

Tel. 036-331 15 27
jimmie.holmberg@skeppsbrons.se

Oscar Darelid

Oscar Darelid

Verkstad/Buss

Tel. 036-36 90 32
oscar.darelid@skeppsbrons.se

Christoffer Karlsson

Christoffer Karlsson

Hydraulik

Tel. 036-36 90 34
christoffer.karlsson@skeppsbrons.se

Hans Johansson

Hans Johansson

Kundtjänst, Ansvarig IT/reklamationer

Tel. 073-636 98 35
hans.johansson@skeppsbrons.se

Daniel Svensson

Daniel Svensson

Kundtjänst/fakturering

Tel. 036-36 90 36
daniel.svensson@skeppsbrons.se

Peter Egeborn

Peter Egeborn

Kundtjänst/fakturering

Tel. 070-758 02 17
peter.egeborn@skeppsbrons.se

Reservdelar

Daniel Aztor

Daniel Aztor

Reservdelar

Tel. 036-36 90 37
parts.jonkoping@skeppsbrons.se

Michael Persson

Michael Persson

Reservdelar

Tel. 036-331 15 32

Erik Aztor

Erik Aztor

Reservdelar

Tel. 036-36 90 39

Mikael Frankner

Mikael Frankner

Reservdelar

Tel. 036-14 01 90

Verkstad

David Holmberg

David Holmberg

Verkstad
Dennis Bertilsson

Dennis Bertilsson

Verkstad
Emanuel Wibeck

Emanuel Wibeck

Verkstad
Khevron Gevargiz Sangar Josef

Khevron Gevargiz Sangar Josef

Verkstad
Mattias Brandt

Mattias Brandt

Verkstad
Per Lundgren

Per Lundgren

Verkstad
Robin Sandberg

Robin Sandberg

Verkstad
Samuel Strigner

Samuel Strigner

Verkstad
Tor-Björn Sandstedt

Tor-Björn Sandstedt

Verkstad
Jakob Fröst

Jakob Fröst

Verkstad
Kim Gustavsson

Kim Gustavsson

Verkstad
Thommy Ohlsson

Thommy Ohlsson

Verkstad
Philip Lindstam

Philip Lindstam

Verkstad

Kyla

Jonas Eklund

Jonas Eklund

Ansvarig Kyla

Tel. 036-36 90 30
jonas.eklund@skeppsbrons.se

Johan Tjärnén

Johan Tjärnén

Kyla

Tel. 036-3311533

Fredrik Löfgren

Fredrik Löfgren

Kyla
Alf Eklöf

Alf Eklöf

Kyla

Tel. 036-3311530

Skadeverkstad

Johan Karlsson

Johan Karlsson

Ansvarig Skada

johan.karlsson@skeppsbrons.se

Tobias Ekberg

Tobias Ekberg

Skadeverkstad
Samuel Götesson

Samuel Götesson

Skadeverkstad

Lyftakuten

Thomas Westerberg

Thomas Westerberg

Ansvarig Lyftakuten

Tel. 036-12 71 90
thomas.westerberg@skeppsbrons.se

Linus Andersen

Linus Andersen

Lyftakuten

Vaktmästeri

Håkan Darelid

Håkan Darelid

Vaktmästare
Per Åke Berendstam

Per Åke Berendstam

Vaktmästare

Försäljning Buss

Andreas Nilsson

Andreas Nilsson

Försäljare, buss

Tel. 070-248 38 58
andreas.nilsson@sbbuss.se
http://sbbuss.se

Ekonomi

Bitte Bernhardsson

Bitte Bernhardsson

Ekonomichef
Kristina Hestner

Kristina Hestner

Ekonomi

Företagsledning

Bengt Hestner

Bengt Hestner

Företagsledning

Tel. 036-36 90 33
bengt.hestner@skeppsbrons.se

Skicka oss ett meddelande!

Genom att använda detta formulär accepterar du att denna webbplats lagrar och bearbetar dina uppgifter.