Kontakta oss

Vi är investeringsrådgivare, som gillar vägplaceringar

Din lastbil eller din buss är en stor investering. Minsta störning, stopp eller oplanerat stillestånd innebär minskad avkastning. Då är det på vägen du ska vara, inte på verkstaden. Hela vår laguppställning, vårt sätt att tänka och råda, går ut på en enda sak, att placera dig på vägen så snabbt och klokt det går.

Kundtjänst – Jönköping

Lars Knutsson

Lars Knutsson

Verkstad

Tel. 036-36 90 35
lars.knutsson@skeppsbrons.se

Jimmie Holmberg

Jimmie Holmberg

Golvverkmästare

Tel. 073-506 12 96
jimmie.holmberg@skeppsbrons.se

Oscar Darelid

Oscar Darelid

Verkstad/Buss

Tel. 036-36 90 32
oscar.darelid@skeppsbrons.se

Christoffer Karlsson

Christoffer Karlsson

Hydraulik

Tel. 036-36 90 34
christoffer.karlsson@skeppsbrons.se

Hans Johansson

Hans Johansson

Kundtjänst, Ansvarig IT/reklamationer

Tel. 073-636 98 35
hans.johansson@skeppsbrons.se

Daniel Svensson

Daniel Svensson

Kundtjänst/fakturering

Tel. 036-36 90 36
daniel.svensson@skeppsbrons.se

Peter Egeborn

Peter Egeborn

Kundtjänst/fakturering

Tel. 070-758 02 17
peter.egeborn@skeppsbrons.se

Kundtjänst/Service – Göteborg

Kundtjänst/Tidsbokning

Göteborg

Tel. 031-54 00 70
bokning.goteborg@skeppsbrons.se

Sasa Grujic

Verkmästare

Tel. 031-54 00 70
sasa-grujic@skeppsbrons.se

Carl Nilsson

Servicerådgivare

Tel. 031-54 00 70
carl.nilsson@skeppsbrons.se

Mikael Jonasson

Servicerådgivare

Tel. 31-54 00 70
mikael.jonasson@skeppsbrons.se

Vägassistans/Jour

Göteborg

Tel. 031-54 00 79 / 072-212 78 80
breakdown.gbg@skeppsbrons.se

Reservdelar – Jönköping

Daniel Aztor

Daniel Aztor

Reservdelar

Tel. 036-36 90 37
parts.jonkoping@skeppsbrons.se

Michael Persson

Michael Persson

Reservdelar
Stefan Gustavsson

Stefan Gustavsson

Reservdelar
Erik Aztor

Erik Aztor

Reservdelar

Reservdelar – Göteborg

Reservdelar

Göteborg

Tel. 031-54 00 70
parts.goteborg@skeppsbrons.se

Stefan Bodin

Ansvarig Reservdelar

Tel. 031-54 00 78
stefan.bodin@skeppsbrons.se

Tobias Pervik

Reservdelar

Tel. 031-54 00 72
tobias.pervik@skeppsbrons.se

Jessica Eriksson

Reservdelar

Tel. 031-54 00 71
jessica.eriksson@skeppsbrons.se

Verkstad – Jönköping

David Holmberg

David Holmberg

Verkstad
Dennis Bertilsson

Dennis Bertilsson

Verkstad
Emanuel Wibeck

Emanuel Wibeck

Verkstad
Khevron Gevargiz Sangar Josef

Khevron Gevargiz Sangar Josef

Verkstad
Mattias Brandt

Mattias Brandt

Verkstad
Per Lundgren

Per Lundgren

Verkstad
Robin Sandberg

Robin Sandberg

Verkstad
Samuel Strigner

Samuel Strigner

Verkstad
Tor-Björn Sandstedt

Tor-Björn Sandstedt

Verkstad
Jakob Fröst

Jakob Fröst

Verkstad
Kim Gustavsson

Kim Gustavsson

Verkstad

Thommy Ohlsson

Verkstad

Emil Åkersten

Verkstad

Kyla – Jönköping

Göran Thorell

Göran Thorell

Ansvarig Kyla

Mobil: 0735-02 41 67
Tel: 036-71 22 20
goran.thorell@skeppsbrons.se

Jonas Eklund

Jonas Eklund

Kyla
Samuel Hansson

Samuel Hansson

Kyla

Skadeverkstad – Jönköping

Johan Karlsson

Johan Karlsson

Ansvarig Skada

johan.karlsson@skeppsbrons.se

Tobias Ekberg

Tobias Ekberg

Skadeverkstad
Samuel Götesson

Samuel Götesson

Skadeverkstad

Lyftakuten – Jönköping

Thomas Westerberg

Thomas Westerberg

Ansvarig Lyftakuten

Tel. 036-12 71 90
thomas.westerberg@skeppsbrons.se

Johan Tjärnén

Johan Tjärnén

Lyftakuten

Vaktmästeri – Jönköping

Håkan Darelid

Håkan Darelid

Vaktmästare
Per Åke Berendstam

Per Åke Berendstam

Vaktmästare

Försäljning Buss

Andreas Nilsson

Andreas Nilsson

Försäljare, buss - Jönköping

Tel. 070-248 38 58
andreas.nilsson@sbbuss.se
http://sbbuss.se

Ekonomi – Jönköping

Bitte Bernhardsson

Bitte Bernhardsson

Ekonomichef
Kristina Hestner

Kristina Hestner

Ekonomi

Företagsledning

Bengt Hestner

Bengt Hestner

Företagsledning

Tel. 036-36 90 33
bengt.hestner@skeppsbrons.se

Skicka oss ett meddelande!

Genom att använda detta formulär accepterar du att denna webbplats lagrar och bearbetar dina uppgifter.